+48 608 339 949 biuro@in-tax.pl

Księgowość dla firm
IT, programistów

Księgowość IT w biurze rachunkowym Intax to szybka i kompleksowa obsługa księgowa dla m.in. programistów pracujących na własny rachunek, B2B, jak i dla większych firm z branży informatycznej.

Nasz zespół księgowych wraz z doradcą podatkowym:

  • przeanalizuje Twoją sytuację,
  • zaopiniuje najlepsze rozwiązania,
  • uzyska interpretację podatkową z KIS,
  • rozliczy IPBOX,
  • pomoże w wyborze najlepszej formy opodatkowania po wejściu nowego ładu –ryczałt czy skala podatkowa  z IPBOX 5%.

Działając na rynku od 20 lat, doskonale poznaliśmy specyfikę sektora IT. Nasi klienci mogą być pewni fachowej obsługi księgowej i podatkowej.

Księgowość online dla programistów oraz firm IT

Zespól księgowych
specjalizujących się w branży IT

Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w księgowości dla sektora IT, odciążmy Cię z comiesięcznych obowiązków księgowych. Poprowadzimy rachunkowość i księgowość Twojego przedsiębiorstwa, a także zajmiemy się kwestiami kadrowymi. Dzięki naszej księgowości online, zyskasz czas na rozwój swojego biznesu. Na Twoje życzenie, nasi specjaliści wykonają niezbędne analizy finansowe, by pomóc Ci w wyborze właściwej formy opodatkowania Twojej firmy IT. Będzie to miało istotny wpływ na osiągane przez Ciebie zyski i obciążenia budżetowe.

Anna Lis CEO & FOUNDER

In Tax księgowość IT – obsługa firm z branży informatycznej

Oferujemy wygodną w obsłudze księgowość online. Nasz specjalny program do komunikacji on-line z klientemi dla IT, umożliwia wygodne przesyłanie dokumentów księgowych w formie elektronicznej. Uzyskasz stały dostęp do informacji dotyczących wysokości podatków, składki zdrowotnej, czy listy płac Twoich pracowników. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na dowóz dokumentów do naszego biura rachunkowego, a niezbędne dane księgowe, będziesz miał zawsze pod ręką.

Oprócz księgowości możesz skorzystać z pomocy i doradztwa biznesowego naszego zespołu księgowego i kadrowego.

Biuro rachunkowe dla IT w czym Ci pomożemy?

Biuro rachunkowe  Intax IT będzie wspierać Twoje działania biznesowe od samego początku Twojej działalności. Pomożemy Ci w zarejestrowaniu działalności gospodarczej oraz przy wyborze właściwej formy opodatkowania dla Twojej firmy informatycznej. Podpowiemy również, jakie towary i usługi możesz kwalifikować do kosztów, by zmniejszyć wysokość płaconych podatków.

Wraz z doradcą podatkowym w ramach świadczonych usług księgowości i doradztwa podatkowego dla informatyków i programistów sprawdzimy, czy przysługuje Twojej działalności gospodarczej ulga IP BOX.

Poprowadzimy Twoją uproszczoną księgowość w formie KPiR oraz ewidencji ryczałtowej , a także pełną księgowość.

Rozliczymy dotacje i subwencje na działalność przyznawaną na rozwój firm z branży IT. Wykonamy rozliczenie faktur zagranicznych, konferencji naukowych i podróży służbowych. Opracujemy raporty dla udziałowców, inwestorów oraz wspólników.

Zyskasz czas i pewność

Przekaż księgowość swojej firmy naszym specjalistom i miej pewność, że wszystko jest pod kontrolą fachowców.

Nowy Ład – pomożemy Ci

Nasze biuro sprawdzi i  przedstawi co najkorzystniejszą formę rozliczenia podatkowego dla Twojej firmy IT.

IP BOX – wesprzemy Cię

Nasi doradcy podatkowi sprawdzą, czy przysługuje Ci ulga podatkowa  IPBOX 5%? Pomożemy rozwikłać podatkowe łamigłówki.

Usługi księgowe IT dla firm i jednoosobowych działalności gospodarczych #My liczymy Ty kodujesz

Wybierz księgowość dla IT w Intax i przesyłaj dokumenty i faktury drogą elektroniczną, a nasi specjaliści wykonają za Ciebie całą pracę rachunkową – księgową.

Większość stacjonarnych biur rachunkowych oferuje tradycyjną formę rozliczania. Oznacza to, że musisz dostarczać swojej księgowej wszystkie niezbędne do rozliczeń dokumenty, czy faktury. Jest to zazwyczaj uciążliwe oraz czasochłonne.

Możesz wybrać opcję internetowego biura rachunkowego. Choć to rozwiązanie wydaje się kuszące, pamiętaj, że korzystając z dostępnych serwisów księgowości internetowej, musisz wszystko wypełniać sam. Będzie Ci więc potrzebna przynajmniej podstawowa wiedza z księgowości i podatków.

Minimalizujemy biurokrację, byś zyskał czas na prowadzenie firmy lub odpoczynek!

Biuro rachunkowe dla programistów, informatyków

Nasze usługi księgowe i rachunkowe dla branży IT to idealne rozwiązanie dla Twojej firmy. Oferujemy naszym klientom wygodną w obsłudze księgowość online, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na dostarczanie dokumentów. Jednocześnie możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy naszych specjalistów od księgowości i podatków. Nasi pracownicy mogą również reprezentować Twoja firmę przed Urzędem Skarbowym, ZUS, oraz PIP.

Nie musisz więc samodzielnie przeprowadzać skomplikowanych analiz finansowych, by wybrać najlepszą formę rozliczania. Nie potrzebujesz być na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami prawnymi ani nie tracisz czasu na sprawy urzędowe. Skupiasz się na prowadzeniu firmy i swoich zadaniach!

IP Box ulga dla programistów – wiemy jak uzyskać!

IP BOX to ulga podatkowa na dochody pozyskiwane ze sprzedaży produktów lub usług, które są wytwarzane w oparciu o prawo własności intelektualnej. Co to dokładnie oznacza dla branży IT? Korzystając z ulgi IP BOX programiści, informatycy, oraz specjaliści zaangażowani w kreowanie nowych rozwiązań technologicznych i ich udoskonalanie mogą płacić jedynie 5% podatku. By korzystać z ulgi IP BOX, należy pozyskać pozytywną interpretację podatkową, oraz prowadzić oddzielną ewidencję kosztów kwalifikowanych. To powoduje, że wielu przedsiębiorców z branży IT rezygnuje z tego rozwiązania.

Chcesz wiedzieć, czy możesz płacić jedynie 5% podatku? Potrzebujesz pomocy profesjonalnych doradców w rozliczaniu IP BOX? Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym Intax IT.

Nasi doradcy podatkowi sprawdzą, czy przysługuje Ci ulga podatkowa IPBOX

Interpretacja indywidualna w KIS

Naszym klientom rekomendujemy w pierwszej kolejności sporządzenie wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, jako podstawy do dokonania bezpiecznego rozliczenia ulgi IPBOX.

Warunki do skorzystania z IPBOX

Podatnik może skorzystać z preferencji IPBOX, jeśli:

  • realizował w roku podatkowym prace badawczo-rozwojowe, które prowadzą do wytworzenia, rozwinięcia lub ulepszenia kwalifikowanych praw własności intelektualnej;
  • wyodrębnił kwalifikowane prawa własności intelektualnej;
  • posiada ewidencję, która pozwala wyodrębnić przychody i koszty przypadające na kwalifikowane prawa własności intelektualnej (każde oddzielnie).

Dokumentacja IPBOX

Przepisy o IP Box nie wskazują podatnikom konkretnej formy ewidencjonowania zdarzeń w celu skorzystania z preferencji IPBOX. Ważne jest aby ewidencja umożliwiała wykazanie w zeznaniu rocznym łącznej sumy przychodów, kosztów , dochodów, strat, dochodów podlegających opodatkowaniu stawką 5%.

Pomoc w uzyskaniu ulgi – IP BOX dla Twojej firmy

Z ulgi IP BOX mogą korzystać firmy i przedsiębiorstwa prowadzące działalność badawczo-rozwojową, rozliczający się podatkiem PIT, jak i CIT. Choć ulga IP BOX w wielu przypadkach obejmuje programistów i informatyków, Ministerstwo Finansów zaleca uzyskanie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego.

By ułatwić to zadanie nasze biuro rachunkowo-księgowe zajmie się przygotowaniem niezbędnego do tego celu wniosku i pomoże w pozyskaniu indywidualnej interpretacji prawa podatkowego.

Pomoc w rozliczaniu ulgi – księgowość IP BOX 

Korzystanie z ulgi IP BOX wiąże się z wymogiem prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych, związanych z kosztami kwalifikowanymi prawem własności intelektualnej, które są niezależne od różnych ewidencji podatkowych jak np. KPiR. Może to stanowić poważne wyzwanie dla wielu firm z branży IT. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy naszego biura księgowego, które poprowadzi ewidencję kosztów kwalifikowanych, przygotuje roczne zeznanie podatkowe z wyodrębnieniem dochodów podlegających opodatkowaniu stawką 5% oraz dochodów niepodlegających preferencyjnemu opodatkowaniu. Nasza księgowość poprowadzi również KPiR, ewidencje ryczałtowe oraz zajmie się rozliczaniami z ZUS. Dzięki temu zyskasz pewność prawidłowych rozliczeń podatkowych i księgowych oraz czas, by skupić się na pracy!

Nowy ład dla programistów – jak to wygląda od strony księgowej?

W styczniu 2022 roku wchodzi w życie nowe prawo podatkowe, które będzie miało wpływ na zarobki wszystkich przedsiębiorców z branży IT.

Zostanie podwyższona wolna kwota od podatku zarówno dla informatyków pracujących na etacie, jak i prowadzących własną działalność gospodarczą i rozliczających się wg skali podatkowej – do 30 tys zł rocznie. Ponadto I-szy próg podatkowy został podniesiony do kwoty 120 tys zł.

Ulgę IP BOX będzie można stosować przy rozliczaniu się wg skali podatkowej lub wg podatku liniowego 19%. Opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym będzie wykluczało możliwość skorzystania z IP BOX.

Pozytywnym aspektem jest  zmniejszenie stawki ryczałtu dla branży IT do 12%.

Wzrośnie jednak składka zdrowotna będzie wynosiła 4,9% lub 9% dochodu w zależności od wybranej formy opodatkowania i nie będzie mogła być odliczana od podatku. Zmianie ulegną również terminy opłacania składek ZUS z 10 dnia następnego miesiąca – na 20 dzień.

Od 2023 roku ewidencje podatkowe będą musiały być prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej i przesyłane w postaci ustrukturyzowanej do US.

To tylko kilka istotnych zmian dla programistów i informatyków wprowadzanych w nowym ładzie. A jest ich wiele i dotykają niemal każdego aspektu prowadzenia księgowości w firmie.

Nowy ład w branży IT – jaki rodzaj działalności wybrać?

To pytanie zadaje sobie większość przedsiębiorców z branży IT. Czy w Nowym ładzie lepszy będzie podatek liniowy, czy ryczałt? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Wybierając ryczałt, większość firm IT będzie mogła skorzystać z 12% stawki podatkowej. Profil przedsiębiorstw, którym będzie on przysługiwać, został jednak dokładnie określony w nowych przepisach. Wadą tej opcji jest także brak możliwości rozliczania kosztów, czy korzystania z ulgi IP BOX.

Decydując się na podatek liniowy, warto dokładnie przeanalizować, przy uzyskiwane koszty prowadzenia działalności są odpowiednio wysokie.

Wybór formy rozliczenia może, więc stanowić dla wielu przedsiębiorców branży IT poważny problem. Warto, więc skorzystać z profesjonalnej obsługi księgowej dedykowanej branży IT, która pomoże w podjęciu tak istotnej decyzji.

Obsługa firm IT w Nowym Ładzie

Nasze biuro rachunkowo-księgowe przeprowadzi dokładną analizę finansów Twojej firmy IT, by wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania.

Przeanalizujemy i obliczmy ulgi podatkowe, które będą przysługiwać Twojej firmie informatycznej. Obliczymy podatki , składkę zdrowotną i przypomnimy o nowym terminie jej płatności. Poprowadzimy księgowość oraz kadry Twojego przedsiębiorstwa, dzięki czemu nie będziesz musiał tracić czasu na poznawanie nowych, skomplikowanych przepisów podatkowych wprowadzanych w 2022 roku.

Zapraszamy do kontaktu

Formularz kontaktowy

7 + 11 =

Biuro Rachunkowe IN TAX
Kancelaria Podatkowa Anna Lis
NIP: 894 237 99 14
ul. Miodowa 33/1
54-007 Wrocław

Pn-Pt: 8.00 – 16.00

biuro@in-tax.pl

+48 608 339 949